Zuno Bank nyní potěší internetové nadšence i v Česku

Praha - Internetová Zuno Bank, která dnes zahájila na tuzemském trhu provoz, láká nové klienty na základní účet zdarma, spoření úročené denně nebo na vyšší úročení terminovaných vkladů. Banka o tom dnes informovala na tiskové konferenci. Česká republika se stala po Slovensku druhou zemí, kde banka začala fungovat. Účet zdarma nabízí z tuzemských bank například mBank nebo Fio Banka.

Cílovou skupinou banky jsou lidé, kteří s bankou chtějí komunikovat zejména prostřednictvím internetu. Zuno Bank patří do skupiny Raiffeisen Bank International stejně jako tuzemská Raiffeisenbank. Jedinou pobočku má banka v Praze na Václavském náměstí. Základní varianta běžného účtu je zdarma. V rámci něj klient získá zdarma všechny tuzemské příchozí platby, odchozí platby včetně trvalých příkazů a inkas, debetní kartu Visa Classic a spořicí účet. 

Za měsíční poplatek 68 korun pak u běžného účtu může klient získat i zdarma výběry z bankomatů Raiffeisenbank. Podmínkou je ovšem minimální výběr 1000 korun, standardní poplatek za výběr je jinak 18 korun. Podmínkou pro vylepšenou variantu účtu zdarma je měsíční útrata kartou za nákupy alespoň 5 000 korun, nebo mít v bance minimálně 200 000 korun. 

Ivana Buriánková, mluvčí mBank:

„mBank se nebude účastnit cenové války o vklady klientů. Jsme přesvědčeni o tom, že na trhu internetového bankovnictví je stále prostor pro nové hráče. Nárůst subjektů na nízkonákladovém bankovním trhu celé situaci jen prospěje.“


V rámci spořicích účtů pak banka nabízí úročení naspořených peněz na denním základu. „To zákazníkovi, zatímco spoří, přináší daňovou výhodu. Pokud úroky na spoření nepřekročí 6,99 koruny denně, nepodléhají zdanění,“ uvedla banka. Při úročení dvěma procenty, které banka u svých účtů nabízí, to v praxi znamená, že zákazníci, jejichž zůstatek nepřevyšuje v daný den 127 500 korun, nemusí z vyplacených úroků odvádět daň. „Na českém trhu jde o novinku,“ uvedl ředitel Zuno Bank v České republice Miroslav Střihavka.

Video Zuno Bank
video

Zuno Bank

Miroslav Střihavka, ředitel ZUNO Bank ČR:

„Na Slovensku jsme otevřeli v prosinci loňského roku a v současné době máme asi 20 000 klientů. V současné době jsou vklady 130 milionů eur.“


Do České republiky se blíží i Air Bank

Letos na podzim chce zahájit činnost v tuzemsku Air Bank ze skupiny PPF. Jejím generálním ředitelem je Erich Čomor, bývalý šéf Home Creditu v Česku a na Slovensku. Air Bank bude plnohodnotná banka včetně pobočkové sítě. Zpočátku bude nabízet běžné a spořicí účty včetně transakcí a elektronického bankovnictví. V první polovině příštího roku pak nabídne úvěrové produkty a v roce 2013 i hypotéky nebo investiční produkty. 

Air Bank nabídne u běžných účtů dva tarify. Takzvaný malý tarif bude zdarma a vybrané služby budou zpoplatněny. Velký tarif pak bude za jeden vyšší paušální poplatek a běžné bankovní služby u něj budou zdarma.