Hušák stáhl návrh na odvolání Cupky

Praha - Bývalý generální ředitel a předseda představenstva loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák stáhl zpět svůj návrh k soudu na zbavení insolvenčního správce Josefa Cupky funkce. Přitom již v úterý stáhl Hušák své odvolání proti konkurzu Sazky vyhlášenému v květnu.

Předseda Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) Pavel Kořan se kvůli stažení odvolání proti konkurzu rozhodl, že nechá právníky prověřit, zda tím Hušák neporušil své povinnosti vykonávat funkci s péčí řádného hospodáře. V současnosti je ČSTV hlavním akcionářem Sazky. Kořan zároveň tento týden poukázal na údajnou spolupráci mezi Hušákem a jedním z věřitelů, společností PPF.

Vrchní soud odmítl ve středu odvolání společností Gladiolus a E-Invest proti rozhodnutí Městského soudu v Praze o uvalení konkurzu na Sazku. Bývalý šéf Sazky takto učinil den před nimi.

Nyní Sazku řídí Cupkův tým. Firma se do insolvence a následného konkurzu dostala kvůli problémům se splácením úvěru na výstavbu pražské haly O2 arena. Věřitelský výbor poté schválil úvěrovou smlouvu o objemu celkově až 500 milionů korun, které mají sloužit k zachování běžného chodu firmy. Půjčku se splatností dva roky poskytla společnost Moranda, kterou kontroluje skupina PPF miliardáře Petra Kellnera.