Nejlepší honorář si loni vybojoval Leonardo DiCaprio

Los Angeles - Hollywood má nového krále, alespoň co se týče platu. Nejvíce peněz si z herců za poslední rok vydělal Leonardo DiCaprio, jehož účet se rozrostl o zhruba jednu a čtvrt miliardy korun. Z trůnu tak sesadil Johnnyho Deppa. Herečkám vládnou Angelina Jolie a Sarah Jessica Parker s více než půlmiliardovými příjmy, jak vyplývá z každoročního žebříčku magazínu Forbes.

Leonarda DiCapria vynesly na vrchol filmových gáží zejména dva filmy - Prokletý ostrov a Počátek. Herec si odnesl 77 milionů dolarů, navíc snímky producentům vydělaly 1,2 miliardy dolarů. Loňský vítěz žebříčku Johnny Depp se musel spokojit s 50 miliony dolarů, tedy zhruba 850 miliony korun. Vděčí za ně hlavně kapitánu Jacku Sparowovi ze čtvrtého dílu Pirátů z Karibiku. 

Johnny Depp
Johnny Depp

Třetí největší honorář ve výši 40 milionů dolarů dostal komik Adam Sander. Will Smith si přišel na 36 milionů dolarů a Tom Hanks pak vydělal o milion méně. 

Mezi herečkami se o první místo dělí Angelina Jolie a Sarah Jessica Parker. Obě si za poslední rok vydělaly 30 milionů dolarů. Jen těsně zaostaly Jeniffer Aniston a Reese Witherspoon s 28 miliony. Na větší příjmy jsou ale zvyklé zpěvačky. Například Taylor Swift si přišla na 45 milionů dolarů, Beyoncé pak na 35 milionů. 

Nikdo ale nepřekonal fenomén jménem Lady Gaga, jejíž turné vyneslo 90 milionů dolarů, tedy přes 1,5 miliardy korun. Podle Forbesu je i nejvlivnější osobností showbussinesu, která má jen na Facebooku zhruba 32 milionů fanoušků. Vystřídala tak Oprah Winfrey, která se svou světoznámou talk show už skončila.