Newyorčan pronajímá pozemek ke grilování

New York - Netradiční díru na trhu nalezl podnikatel z amerického New Yorku. Krom Central Parku se totiž ve městě silně nedostává volných prostor a zelených palouků, kde by obyvatelé mohli uspořádat piknik nebo odpolední grilování. A tak začal nabízet uprostřed města zahradu k hodinovému pronájmu.

Hledat pouhých deset minut od Wall Streetu zahrádku na odpolední grilování je prakticky nemožné. Soukromou oslavu pod širým nebem si Newyorčané mohou udělat jedině na střeše domu, jinak musí vyrazit až za Manhattan. Ve čtvrti Lower East Side teď jedna malá firma nabízí zahradu na krátkodobé akce. A kalendář s rezervacemi je skoro plný.

Chceme dát lidem v Lower East Side možnost slavit taky jinde než v restauraci nebo v klubu. Za pronájem zaplatíte padesát dolarů na hodinu, vejde se sem až třicet lidí. Další věci jako barbecue a dřevěné uhlí, nebo třeba bazén a občerstvení, vám sem za příplatek dodáme, říká Jacqui Kavanaghová z projektu Backyard Timeshare.

Pozemek bude k pronájmu až do konce srpna. Pak ho majitel plánuje vrátit na trh s realitami. V metropoli amerického východu je jen deset procent nezastavěné plochy města, a oproti ostatním nemovitostem se zpustlé dvory prodávají dobře téměř v každé době.

Kéž bych měl peníze na to, si takový pozemek koupit. Ale i tak se mi ten nápad moc líbí. Vyrůstal jsem ve čtvrti Soho, nikdy jsme zahrádku neměli. Mohli jsme si udělat piknik v parku, ale to není jako tenhle pozemek, kde si uděláme oslavu jenom pro sebe, pochvaloval si Newyorčan Ben Tocker.

I tento zážitek má ale svoje nedostatky. Firma nezískala povolení k tomu, aby se na pozemku mohl pít alkohol. A oslavy musí kvůli hluku skončit nejpozději v osm hodin večer. Pak se ale jako každý den promění v mekku barů a hudebních klubů sousední ulice Ludlow. A oslava může pokračovat.