Kolín nad Rýnem hostí veletrh PC her

Kolín nad Rýnem - Novinky ze světa interaktivních her můžou jejich fanoušci až do neděle obdivovat na veletrhu Gamescom v Kolíně nad Rýnem. Na největší evropské akci svého druhu představí vývojáři z celého světa přes tři sta nových her, za kterými by se do Kolína mělo podle pořadatelů sjet až čtvrt milionu nadšenců.

Hlavními lákadly letošního veletrhu jsou nové herní konzole a pokračování nejúspěšnějších her. Microsoft v Německu již představil závěrečný díl herní trilogie o záchraně lidstva před kompletním vyhlazením Gears of War. Z dílny amerického gigantu pochází i Forza Motorsport 4, která půjde ovládat pomocí Kinectu.

Svůj prostor dostanou i on-line hry. „Jsou stále populárnější hlavně kvůli tomu, že je můžou hrát uživatelé přes internet proti sobě,“ doplnil novinář IDG Entertainment Michael Graf. Právě na on-line hrách generují tvůrci stále výraznější zisk; jejich pořízení sice stojí jen pár dolarů, ale hrají je miliony lidí po celém světě (např. War Craft má téměř 11 milionů uživatelů).

Kromě klasických her v počítačích, ale vystavovatelé na veletrhu předvádějí i hry v mobilech. „Jejich velkou výhodou je, že je můžete hrát na tabletech nebo smartphonech - téměř kdekoliv,“ podotknul organizátor festivalu Olaf Wolters.

Do konkurence chytrých telefonů se snaží proniknout Sony se svým PlayStation Vita, který by měl konkurovat hlavně Nintendu 3DS. „Zvláštností na Playstation Vite je její technologie. Má pětipalcový vícedotykový displej z diod s organickým světlem a jedinečný vícedotykový panel na zadní straně,“ uvedl ředitel marketingu Ulrich Barbian.

Video Ekonomika 24 o počítačových hrách
video

Ekonomika 24 o počítačových hrách