V meziměsíčním srovnání se v EU zvýšila produkce kapitálového zboží. Naopak klesla výroba energie a propad statistici zaznamenali také u netrvanlivého spotřebního zboží.
I když červencová čísla vypadají v porovnání s červnem slibně, podle odborníků to dlouho nevydrží. Howard Archer z IHS Global Insight připomněl poslední průzkumy, podle kterých výrobní aktivita klesá a zaměstnanost ve výrobním sektoru dosáhla v srpnu jedenáctiměsíčního minima. To podle něj vzbuzuje další obavy ohledně pracovního trhu v eurozóně.

Podle Marka Valliho z banky UniCredit za červencovými dobrými výsledky, které se ale více méně čekaly, jsou data z Německa. Lze ale podle něj očekávat, že výsledky se začnou nyní zhoršovat. „V Itálii a Španělsku je průmysl již v recesi,“ upozornil.
Největší meziměsíční růst Eurostat pro červenec hlásí z Estonska, Německa a Řecka. Ve všech těchto zemích si průmysl polepšil o více než čtyři procenta. Největší propad patří Slovensku, kde průmyslová výroba sklouzla o 3,4 procenta. V Česku výroba de facto stagnovala. Oproti červnu přidala o pouhou desetinu procenta.