Nejmenší Škodu Citigo koupíte za 179 900 Kč

Praha - Nejmenší model Škody Auto pod názvem Citigo se bude prodávat za cenu od 179 900 korun. Za tuto cenu klient dostane základní třídveřovou verzi s výbavou Aktive. Lépe vybavené verze Ambiente a Elegance, které budou k mání při zahájení prodeje, budou začínat na 194 900 Kč, respektive na 209 900 Kč. Citigo se v Česku začne prodávat na přelomu listopadu a prosince, obchodníci ale začali přijímat objednávky již nyní.

Firma prostřednictvím své dceřiné leasingové společnosti ŠkoFIN nabídne verzi Active za 95 korun na den, respektive 2 870 korun měsíčně včetně havarijního pojištění a povinného ručení. Cenu automobilka stanovila v souladu s očekáváním trhu. Vedoucí vůz ve třídě, Fiat Panda, se dá aktuálně koupit za akční cenu od 159 900 korun, Chevrolet Spark pak za 162 900 korun. Konkurenti z kolínské TPCA se v akcích prodávají v případě Peugeotu 107 od 169 900 korun, Citroen je o 5 000 dražší. Větší model Škody Fabia se v současnosti prodává za akční cenu od 194 900 korun. 

Větší kufr a bezpečnostní prvky již v základní verzi 

Citigo se proti konkurenci může pochlubit největším zavazadlovým prostorem o základním objemu 251 litrů, velkým rozvorem 2,42 metru a k běžné výbavě ve třídě nepatří ani použitá bezpečnostní výbava. Již v základu disponuje vůz například protiblokovacím systémem ABS nebo čtveřicí airbagů včetně bočních airbagů Head-Thorax s funkcí ochrany hlavy řidiče a spolujezdce.

Za příplatek bude brzdový asistent City Safe Drive nebo elektronický stabilizační systém ESP. Systém ESP je od výbavového stupně Ambition součástí základní výbavy. V nabídce budou rovněž pakety s doplňkovou výbavou. Součástí paketu Plus výbavové verze Ambition je palubní počítač a klimatizace s pachovým a pylovým filtrem. Ve verzi Elegance získá zákazník za zvýhodněnou cenu tříramenný kožený volant a signalizaci vzdálenosti při parkování vzadu. 

Příští rok s automatickou převodovkou a plynem

Vůz pohání dvojice nových benzínových tříválců o objemu 1,0 litru a výkonu 44 kW nebo 55 kW v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou. Škoda Citigo bude v nabídce celkem v osmi barevných provedeních. V interiéru lze volit ze šesti možností, včetně dvoubarevné palubní desky dostupné pro vyšší výbavové stupně. Pětidveřová verze přijde na trh příští rok, stejně jako automatická převodovka nebo pohon na zemní plyn. 

Motorový prostor Škody Citigo v třídveřové verzi s litrovým motorem MPI
Zdroj: ČTK

Citigo je sedmou modelovou řadou značky. Vyrábí se v závodě koncernu VW v Bratislavě spolu se sesterskými modely VW Up a Seat Mii, které se na český trh dostanou až v polovině příštího roku.