Královnou českého byznysu se stala ředitelka českého Googlu

Praha - Královnou českého byznysu se stala Taťána Le Moigne, ředitelka české pobočky Googlu. Obsadila první místo žebříčku Hospodářských novin TOP 25 žen. Královny českého byznysu deník vyhlašoval už po sedmé. Le Moigne do České republiky přinesla například Street view, nejdražší službu Googlu, která funguje jen zhruba v deseti zemích světa.

Manažerka a vývojářka dětských deskových her a také žena, o které se říká, že Google naučila mluvit česky. To je Taťána Le Moigne. Před lety odešla z Microsoftu, protože jí nechtěli dát práci na půl úvazku. Vyměnila ho za Google a pak v Česku rozjela jeho internetový vyhledávač. Dnes ho používá každý třetí uživatel českého internetu.

Taťána Le Moigne

„Ta cena patří Googlu, patří mu za to, že mi před pěti lety dal možnost pro tuhle firmu pracovat, přestože jsem čtyři roky byla na prodloužené mateřské dovolené.“


Královny českého byznysu
Královny českého byznysu

Za Le Moigne se umístila Magdalena Souček, šéfka auditorské společnosti Ernst Young pro střední a východní Evropu, která se v žebříčku objevuje pravidelně. Na pondělní vyhlašovací večer, který patřil úspěšným ženám, nejspíš dlouho nezapomene ani Dana Drábová, šéfka úřadu pro jadernou bezpečnost. Ta zvítězila v nové kategorii, kde dostaly prostor ženy z veřejné sféry. Hned za ní se umístila přední česká vědkyně Blanka Říhová. „To se stává zcela výjimečně, česká věda je oceňována akorát v soutěži Česká hlava a jinak ta věda není tak moc vnímána,“ podotkla Říhová.

A co se v soutěži o královnu českého byznysu vlastně hodnotí? „Odborná porota hodnotí hlavně životní byznysový příběh kandidátek. Hodnotí to, jak pohnuly s firmou, a s výsledky firmy, ve které pracují,“ uvedl šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šabata. Žen ve vrcholovém managementu každoročně přibývá. Podle žebříčku Czech TOP 100 dnes na každých 10 vrcholových manažerů připadá jedna manažerka.

Video Rozhovor s Taťánou Le Moigne
video

Rozhovor s Taťánou Le Moigne

Rozhovor s Taťánou Le Moigne

081111

Královny českého byznysu