Prazdroj zdraží pivo, hospodští se bojí o zákazníky

Plzeň – Plzeňský Prazdroj opět zdraží pivo. Nový ceník začne platit od 1. prosince. Pivovar počítá s růstem ceny v průměru o 2,5 procenta. Malé pivovary s růstem cen zatím vyčkávají. Od příštího roku se ale zdražení zřejmě nevyhnou. Ceny musí přizpůsobit zejména rostoucím energiím. Provozovatele restaurací tak čeká další odliv zákazníků.

Naposledy Plzeňský Prazdroj zdražoval v lednu. Hlavním důvodem bylo zvýšení nákladů na suroviny. V současnosti chce zvednout ceny kvůli rostoucím nákladům na energii a sladovnický ječmen. Pivaři tak od prosince zaplatí za půllitr piva zhruba o korunu víc.

Jan Veselý, výkonný ředitel Českého svazu pivovarů a sladoven:

„Sladovnický ječmen zdražuje významným způsobem, protože se neustále snižuje jeho osevní plocha. Letos nás zachránil nebývale vysoký hektarový výnos, jinak by byl ječmene nedostatek. Příčinou je nesmyslná politika, která vábí zemědělce, aby vyráběli všechno možné, jen ne suroviny pro potraviny.“


„Já doufám, že pivaři pochopí, že v kvalitě nemůžeme udělat kompromis, a že to přijmou tak, jak to je,“ komentoval zdražení Jiří Mareček, mluvčí Plzeňského Prazdroje. 

Malé pivovary ceny zatím drží

Malé pivovary se zdražením zatím váhají, a to i přesto, že jejich výrobní náklady jsou vyšší než náklady Plzeňského Prazdroje. Každé zvýšení ceny s sebou totiž přináší odliv zákazníků. Z řady důvodů bude ale zdražování nezbytné. Pivovary masivně zdražily o 1 Kč na půllitrovou lahev už 1. 1. 2010, kdy se o třetinu zvýšila spotřební daň. Do tohoto zdražení většinou promítly pouze tuto daň, což nelze dlouhodobě udržet. Ceny piva velkých i malých pivovarů tedy zřejmě nejsou definitivní. Další nárůst se dá očekávat od příštího roku, kdy začne platit vyšší, 14procentní daň. 

Univerzitní pivovar na VŠCHT
Zdroj: isifa/Lidové noviny
Autor: František Vlček

Spotřeba piva se vrací na předkrizovou úroveň

V roce 2010 dosáhly export i domácí konzumace zlatého moku pomyslného dna. Letos se spotřeba piva postupně zvyšuje a pohybuje se zhruba jedno procento nad loňskými čísly. Pivovary připravují vánoční novinky a pivní speciály, kterými chtějí spotřebu dále podpořit. Spotřebitelé se mohou těšit na pivní směsi s ovocnými šťávami, nová balení zejména v plastových lahvích a sudy pro export piva vyráběné z umělých hmot, které není nutné vracet.

Video Rozhovor s Janem Veselým
video

Rozhovor s Janem Veselým