Plzeňský Prazdroj zvolen Top odpovědnou firmou roku

Praha – V pražském divadle Archa se dnes na slavnostním galavečeru vyhlašovali už po osmé vítězové soutěže Top odpovědná firma roku, ve které se hodnotí udržitelné a odpovědné podnikání. Na prvním místě se letos umístila společnost Plzeňský Prazdroj. Pivovar uspěl v konkurenci 60 firem – malých i velkých.

„Odpovědnému podnikání se věnujeme napříč veškerými našimi aktivitami a v podstatě každé rozhodnutí, které firma dělá, je v souladu s firemní zodpovědností,“ řekla ČT24 ředitelka komunikace Plzeňského Prazdroje Drahomíra Mandíková. Společnost se podle jejích slov mimo jiné snaží zodpovědně hospodařit s vodou i s energiemi a pracovat s moderními odpadovými technologiemi.

Druhou příčku letošního ročníku soutěže obsadila technologická společnost IBM ČR, na třetím místě se pak umístil mobilní operátor Vodafone. „My jsme vybírali podle toho, jak firma dlouhodobě a udržitelně podniká. Musí tak činit nad rámec zákona, to znamená, musí snižovat svoji uhlíkovou stopu, starat se o své zaměstnance, podporovat neziskové organizace nebo například zaměstnávat zdravotně postižené,“ uvedla Pavlína Kalousová z platformy Byznys pro společnost.

Soutěž TOP odpovědná firma 2011 je nezávislá národní cena za udržitelné a odpovědné podnikání, kterou pořádá a uděluje platforma Byznys pro společnost, fórum odpovědných firem. Navazuje na tradiční, prestižní soutěž TOP Filantrop. Soutěž oceňuje firmy, které se dlouhodobě a strategicky věnují odpovědnému podnikání, rozvoji společnosti, snižování dopadu na životní prostředí a přinášejí inovativní řešení.