Nejlepší česká piva vaří Rusové a Japonci

Praha - Kde se vaří nejlepší česká piva? Podle norimberské mezinárodní soutěže to má být v Rusku a Japonsku. V soutěži se ve 49 kategoriích ucházelo o ceny 1 113 piv ze 39 zemí světa. Celkově byly nejúspěšnější německé pivovary. Loni v těchto kategoriích zvítězily české pivovary.

Žiguli je nejen značka legendárního ruského automobilového průmyslu ale i pivovarnictví. A nyní i jeden z vítězů norimberské pivní soutěže. V kategorii „plzeňského piva českého stylu“ chutnalo degustátorům právě pivo od sládků ze Samary. Až na dalších místech skončil ležák Radegast Premium a Litovel Premium.

Mezi černými spodně kvašenými pivy českého stylu porotě nejvíc chutnalo japonské Coedo Šikkoku. Za ním skončil náchodský Primátor Premium Dark a třetí černý ležák Shiner ze stejnojmenného města v americkém Texasu. Loni obě tyto kategorie české pivovary ovládly.

Do soutěže pořádané Německým svazem soukromých pivovarů spolu s Bavorským svazem soukromých pivovarů a Asociací malých a nezávislých pivovarů v Evropě se mohou přihlásit všechny pivovarů z celého světa bez ohledu na velikost a výstav, které se hlásí k evropské tradici vaření piva.