V Letňanech začíná veletrh Aqua-therm, firem tu bude méně

Praha - Ekonomické problémy ve stavebním sektoru se negativně promítnou do letošního veletrhu Aqua-therm, který začína dnes v pražských Letňanech. Zúčastní se ho asi o 50 firem méně, tedy zhruba o šestinu. Sdělil to manažer veletrhu Jindřich Jirásek. Na veletrhu jsou k vidění novinky v oblasti tepelných čerpadel, klimatizace, bojlerů, kotlů a dalších zařízení pro snížení energetické náročnosti budov.

„Letos máme přes 250 vystavovatelů, což je o něco méně než v loňském roce. Projevila se tak krize ve stavebnictví, která dolehla i na firmy z oblasti technického zařízení budov, jež jsou ve stavebním procesu poslední článek řetězce, a krizi tak ještě nějaký čas odolávaly,“ uvedl Jirásek z pořadatelské agentury Progres Partners Advertising.
   
Návštěvníků čekají pořadatelé na veletrhu stejně jako loni - kolem 35 tisíc, z nichž většinu bude tvořit odborná veřejnost. 

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Tématem číslo jedna jsou obnovitelné zdroje

Veletrh je tradičně silně zaměřen na obnovitelné zdroje energie jako slunce či biomasa. Významným tématem bude akumulace elektřiny z obnovitelných zdrojů. Návštěvníci budou mít také možnost dozvědět se aktuální informace v oblasti dotací pro teplovodní kotle.
   
Veletrh na výstavišti v Letňanech začíná dnes a končí v sobotu 26. listopadu. Denní vstupné činí 80 korun.

Ilustrační foto
Ilustrační foto