Na Silvestra budou mít obchody otevřeno, na Nový rok zavřou

Praha – Supermarkety a hypermarkety na Silvestra zkrátí otevírací dobu, v provozu ale budou až do odpoledních hodin. Na Nový rok však zůstanou prodejny obchodních řetězců zavřené. V provozu zůstanou pouze večerky.

Na Silvestra budou mít otevřeno například hypermarkety Kaufland. „Zavíráme ovšem již v 18:00, protože chceme našim zaměstnancům věnovat trochu času,“ uvedla společnost Kaufland. O něco dříve než obvykle ukončí provoz na Silvestra i další obchody. Supermarkety a hypermarkety Albert budou mít poslední den v roce otevřeno do 19:00, diskontní prodejny Lidl do 15:00 a hypermarkety Globus do 16:00.  

Z pultů mizí zejména alkohol a uzeniny

Obchody tento týden po předvánočním náporu opět zaplnili zákazníci, kteří kupují zlevněné zboží i jídlo a pití na silvestrovské oslavy. Z pultů obchodů mizí zejména alkohol, potraviny, různé pochutiny a zábavní pyrotechnika. Prodej tohoto zboží ve srovnání s běžným obdobím roku vzrostl před Silvestrem až několikanásobně. „Koncem roku se v našich obchodech prodá několik set tisíc lahví sektu, což je desetinásobně více než v jiných měsících,“ uvedla mluvčí společnosti Tesco Stores ČR Eva Karasová, podle které se před Silvestrem prodej lihovin oproti celoročnímu průměru zvýšil na trojnásobek. „Zákazníci také nakupují saláty, různé delikatesy a speciality. Několikanásobně roste prodej uzenin a masa,“ podotkla.