Travel Service v roce 2011 přepravil o 11 procent více pasažérů

Praha – Česká letecká společnost Travel Service přepravila v meziročním srovnání o jedenáct procent více pasažerů oproti loňskému roku. Soukromý dopravce se tak s 3,5 miliony cestujících nejvíce přiblížil ve své historii k Českým aeroliniím. „Rok 2011 hodnotíme jako velmi složitý a těžký. Optimismus nesdílíme ani v roce 2012,“ řekla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková. Společnost si stěžuje na rostoucí ceny paliva a kurz dolaru či výkyvy v poptávce. Navzdory tomu zůstala firma loni v mírném zisku. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).

Ačkoliv společnost Travel Service loni rostla podstatně rychleji na svých základnách v zahraničí, v Česku se zvýšil počet cestujících na charterových letech o 3,1 procenta a tuzemský trh je pro firmu stálé klíčový. Společně s pravidelnými lety pod značkou SmartWings (735.000 pasažérů, nárůst o 15,6 procenta) přepravily na letech z a do Česka 1,9 milionu cestujících.   

Firma, která na trhu působí od roku 1997, je lídrem na charterovém trhu i na Slovensku a v Maďarsku. Významný podíl má také v Polsku. Letadla Travel Service přistávají na více než 250 letištích čtyř kontinentů.   

ČSA dosud čísla za celý loňský rok nezveřejnily. Do listopadu přepravily podle statistik Asociace evropských aerolinek (AEA) 3,97 milionu cestujících, meziročně o šest procent méně, napsala dnešní MfD.