Albert znovu přelepoval etikety – tentokrát v Blansku

Brno - Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce našli v prodejně společnosti Ahold v Blansku debrecínskou pečeni s přelepeným datem spotřeby. V krátké době je to už druhý případ, na prodejně stejného řetězce v Praze našli kontroloři prošlý plesnivý sýr. Inspekce proto zahájí se společností Ahold řízení o udělení pokuty.

„Kontroloři zjistili, že krájený výrobek Pečeně debrecínská, nabízený v obsluhovaném úseku, je označen nesprávným datem použitelnosti. Potravina, která měla být podle výrobce spotřebována do 11. února 2012, byla označena datem o pět dní pozdějším,“ upozornil mluvčí inspekce Michal Spáčil. Inspektoři našli ve skladu provozovny původní větší balení, a proto zjistili, že datum neodpovídá tomu uváděnému na provozovně. Potravinu zakázali uvádět do oběhu.

Za poslední týden je to druhý případ nalezeného klamavě označeného zboží v prodejně společnosti Ahold. V jejím hypermarketu Albert v Tuklatské ulici v Praze 10 našli kontroloři dva kusy baleného sýru s přelepeným datem spotřeby. Na výrobcích už byla i viditelná plíseň. „I když zde šlo jen o dva kusy závadných potravin, inspekce bere takové případy velmi vážně. Klamání spotřebitelů tímto způsobem je nejen zásadním porušením platných právních předpisů, ale může i snížit důvěru v podnikatelskou etiku v potravinářství mezi zákazníky,“ uvedl ústřední ředitel inspekce Jakub Šebesta.

Vedení Aholdu uvažuje o zpřísnění pravidel pro zaměstnance

„Informace o dalším nálezu SZPI mě velice překvapila, jelikož za posledních šest let naše společnost nemusela podobné případy selhání jednotlivců řešit. Osobně dohlédnu na to, aby byl případ ve spolupráci s SZPI pečlivě vyšetřen,“ reagoval na zprávu o dalším přelepování etiket potravin generální ředitel Ahold Czech Republic Jan van Dam. Vedení Aholdu podle něj uvažuje o zpřísnění pravidel pro zaměstnance, aby se podobné případy už neopakovaly. Pokud se prokáže pochybení personálu, slibuje van Dam vyvodit nekompromisní důsledky.