Porsche má z ostudy kabát, jsou zažalováni tři jeho manažeři

Stuttgart - Německá prokuratura zažalovala tři manažery společnosti Porsche kvůli úvěrovému podvodu, jenž souvisí s dřívější snahou o převzetí Volkswagenu. Jména obžalovaných zatím prokuratura nezveřejnila, dle agentury DPA by ale jedním z nich mohl být bývalý finanční ředitel Holger Härter.

Manažeři poskytli falešné informace

Obvinění manažeři podle prokuratury poskytli bankám falešné informace při jednáních o refinancování půjček v objemu deseti miliard eur (téměř 250 miliard korun). Informace se týkaly počtu opcí Porsche na nákup akcií Volkswagenu.

Automobilka Porsche se při snaze o převzetí Volkswagenu značně zadlužila. Došlo proto k výměně rolí a ve výsledku by se výrobce luxusních vozů měl stát součástí gigantu VW. Fúze se měla původně uskutečnit již v loňském roce, Volkswagen však v září ohlásil její odložení kvůli nevyřešeným právním otázkám a vyšetřování bývalých nejvyšších manažerů Porsche.

K převzetí Porsche by mohlo dojít už letos

Dle německého časopisu Der Spiegel by Volkswagen mohl kompletně převzít Porsche v letošním roce, v dnešní době v automobilce vlastní podíl 49,9 procenta. Koncern VW, jehož součástí je Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě.