Volskwagen rozdává zaměstnancům rekordní odměny

Wolfsburg - Zhruba 90 000 zaměstnanců šesti západoněmeckých továren automobilového koncernu Volkswagen dostane za loňský rok rekordní odměnu 7500 eur (zhruba 186 000 Kč). Oznámili to dnes personální ředitel VW Horst Neumann a šéf závodní rady Bernd Osterloh. V předchozím roce přitom zaměstnanci dostali odměnu takřka o polovinu nižší, tehdy činila 4000 eur. 

Zdroj: ISIFA/Getty Images Autor: Sean Gallup

„Mužstvo Volkswagenu předvedlo skvělý výkon, což se každému tarifnímu zaměstnanci vyplatí,“ řekl Neumann. Podle Osterloha by měla být odměna rovněž motivací k dalším výkonům. „Naše nejdůležitější projekty pro budoucnost právě přicházejí,“ uvedl Osterloh.

Agentura DPA upozornila, že zhruba 45 000 německých zaměstnanců luxusní divize Audi dostane jako odměnu za loňský rok dokonce 8251 eur (204 000 Kč), což je rovněž nový rekord.

Volkswagen, jehož součástí je také česká Škoda Auto, je největší automobilkou v Evropě. Do roku 2018 se hodlá stát největším výrobcem automobilů na světě. Firma loni více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 15,8 miliardy eur (391 miliard Kč).