Audi chce pod svá křídla Ducati

Frankfurt nad Mohanem - Německý výrobce luxusních automobilů Audi projednává koupi italského producenta motocyklů Ducati, jak informoval list Financial Times Deutschland s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Audi je stejně jako česká Škoda Auto součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.

Zdroj: ISIFA/Sipa Press Autor: LANCELOT FREDERIC

Cena za převzetí společnosti Ducati by se podle jednoho ze zdrojů mohla pohybovat kolem 850 milionů eur (21 miliard korun). Majitel Ducati, investiční fond Investindustrial, se ke zprávě odmítl vyjádřit. Financial Times již minulý měsíc uvedl, že Investindustrial hodlá prodat Ducati až za miliardu eur.

Audi v loňském roce zvýšila zisk o 69 procent na rekordních 4,4 miliardy eur a prodala rekordních 1,3 milionu vozů. Mateřská společnost Volkswagen je největší automobilkou v Evropě a do roku 2018 se chce stát největším výrobcem automobilů na světě.

Ducati vznikla v roce 1926 jako malá rodinná firma, která vyráběla radiové součástky. Postupně se rozrostla do předního světového výrobce motocyklů. V posledních 20 letech vládne závodům superbiků. Investindustrial přezval Ducati v roce 2008 a pomohl firmě vrátit se k zisku poté, co se v roce 2005 ocitla v hluboké krizi.