Inspekce zavřela prodejnu potravin v Praze kvůli plísni na zdech

Brno - Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zavřeli prodejnu Levných potravin v Nuselské ulici v městské části Praha 4. Na zdech ve skladu a v prodejně našli velké plochy pokryté plísní.

První kontrola se v prodejně uskutečnila na konci února a inspektoři při ní zjistili mokré zdi z vody, která tam prosakovala z horního patra. Nařídili proto nápravu. „Další kontrola ukázala, že prostory jsou zcela nevyhovující pro skladování a prodej potravin. Na cca 30 metrech čtverečních byly na stěnách zjištěny kolonie černé a zelené plísně,“ popsal prodejnu mluvčí SZPI Michal Spáčil.

Podobné nedostatky, tedy plesnivé a mokré zdi, našli kontroloři na začátku března také ve skladu potravin v Úvalech u Prahy. Sklad byl zřejmě vyhořelý, ze zdí se odlupovaly kusy omítky, v budově nebyla elektřina a na stěnách byla viditelná černá plíseň.

SZPI od začátku roku 2012 intenzivně kontroluje vytipované prodejny a sklady potravin, kde předpokládá problémy. Našla už množství klamavě označených a prošlých potravin, za jejichž prodej uložila řetězcům pokuty ve správním řízení.