Výrobce prádla Pleas vylučuje propouštění i ukončení výroby

Havlíčkův Brod - Největší tuzemský výrobce prádla, firma Pleas Havlíčkův Brod, vylučuje, že by chystala propouštění nebo ukončení výroby. Takové zprávy se objevily v souvislosti s prodejem evropského koncernu Schiesser, pod nějž firma spadá, novému izraelskému majiteli.

Zaměstnanci se bojí o práci. V některých německých médiích se spekuluje o možném uzavření firem koncernu Schiesser. Také server motejlek.com napsal, že nový izraelský majitel Pleasu negarantuje zachování pracovních míst a jde mu pouze o získání známé značky a distribuční sítě.

„Žádné propouštění nehrozí, žádné uzavírání a tady ty kroky nehrozí. Výroba je tady pro rok 2012 skoro zabezpečená až do konce roku,“ tvrdí Petr Nobst, finanční ředitel společnosti Pleas, a.s.


Pleas je součástí koncernu Schiesser. Jeho ekonomické problémy vyústily prodejem společnosti izraelskému textilnímu gigantu Delta Galil. Zájem měla i slovenská Penta, která nabízela stejnou kupní cenu a navíc tříletou garanci zachování pracovních míst. „Neoficiálně jsme se dozvěděli, že z pohledu izraelské firmy tam takové garance nebyly dané,“ tvrdí Martin Danko, tiskový mluvčí, investiční skupina Penta.

Propouštění už v Pleasu jednou bylo

Firma Pleas už má za sebou jedno radikální propouštění. V roce 2008 uzavřela pět tuzemských výrobních závodů a o práci přišlo 700 lidí. Taková krize už se podle managmentu rozhodně nemá opakovat.

Video Reportáž Zuzany Luňákové a Radovana Daňka
video

Reportáž Zuzany Luňákové a Radovana Daňka