Do obnovy nebo správy sítí a programů nalily LČR za poslední rok přes miliardu korun. LČR jsou tedy nejen státním obrem, ale i obrem výpočetním. Zajímavostí však je, že zakázky vyhrávají pravidelně dvě firmy a průběh soutěží je přitom utajený. Podnik tvrdí, že kvůli ochraně autorských práv. Daniel Weinhold, právník z Platformy pro veřejné zakázky, je toho názoru, že by LČR měly používat otevřenější soutěžní metody.
Stamilionové zakázky vyhrávají už od roku 2009 dvě české firmy - Dynn a.s. a TimeIMPort. Oběma už LČR vyplatily přes osm set milionů korun a nyní jim státní firma přiklepla další peníze. V dubnu firmy vyhrály soutěž za téměř 240 milionů, mají zajistit servis k systému, který vytvořily. Státní gigant nechtěl novou soutěž k IT projektu komentovat. Zakázky byly zadány na základě jednacího řízení bez uveřejnění, které bylo zvoleno z důvodu autorského díla, napsal vyjádření k zakázce mluvčí LČR Zbyněk Boublík.
Stejné firmy vyhrávaly v režimu bez předchozího zveřejnění i v minulosti. Zarážející je to, že za jediný den vyhrály například šestnáct tendrů. Počítačový rozmach navíc nemusí být u konce. Modernizace lesních počítačových sítí už ale také způsobila komplikace. Stát čelí dvanáctimiliardové arbitráži, kdy o odškodné za zmařené investice kvůli později zrušenému tendru usiluje americká počítačová společnost.
