Slovnaft odkoupil 124 čerpacích stanic sítě Pap Oil

Praha - Skupina MOL koupila od společností Bohemia Realty Company a Pap Oil 124 čerpacích stanic sítě Pap Oil. Pokud akvizici potvrdí i antimonopolní úřad, bude skupina MOL v Česku provozovat 149 čerpacích stanic a s přibližně pětiprocentním maloobchodním tržním podílem bude pátým největším hráčem na českém trhu. Skupina to sdělila s tím, že sérii dohod o odkoupení čerpacích podepsala dnes. Cenu transakce však neuvedla. 

Skupina MOL v Česku působí prostřednictvím společnosti Slovnaft ČR a je zde aktivní v maloobchodu a velkoobchodu s ropnými produkty. Slovnaft ČR vlastní 25 čerpacích stanic, které provozuje pod značkou Slovnaft. Zatímco velkoobchodní tržní podíl společnosti se na tuzemském trhu odhaduje na 18 procent, podíl v maloobchodu představuje pouze 0,7 procenta.

Vyjádření skupiny MOL:

„Skupina MOL bude dále zvažovat všechny tržní příležitosti, celkově by chtěla v střednědobém horizontu dosáhnout v ČR alespoň desetiprocentního podílu v maloobchodu s palivy.“


V Česku funguje celkem zhruba 6 700 čerpacích stanic, více než 3 700 z nich je veřejných. Největšími provozovateli čerpacích stanic v tuzemsku jsou společnosti Benzina, OMV, Čepro a Shell.  

Skupina MOL provozuje pět rafinérií a dvě petrochemické jednotky v Maďarsku, na Slovensku, v Chorvatsku a Itálii. Rovněž vlastní síť více než 1 600 čerpacích stanic ve střední a jihovýchodní Evropě, které provozuje pod sedmi značkami v 11 zemích. Prostřednictvím společnosti FGSZ provozuje 5 800 km dlouhou plynovodní soustavu v Maďarsku. 

Původně maďarský koncern MOL je mezinárodní integrovaná ropná a plynárenská společnost s aktivitami ve 40 zemích v Evropě, severní Africe, na Středním východě a zemích Společenství nezávislých států. Zaměstnává více než 32 000 lidí po celém světě. Skupina má sedmdesátileté zkušenosti v produkci uhlovodíků.