Avast odložil plánovaný vstup na americký Nasdaq

Praha – Český výrobce antivirových programů Avast Software podle dnešního sdělení upisovatelských bank odložil plánovaný vstup akcií na americký trh Nasdaq. Důvodem je údajně obnovení nepříznivé situace na trhu. Avast měl v úmyslu získat primární nabídkou pro svůj další rozvoj až 99 milionů dolarů (2,1 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK / Iris Autor: AP Photo/Jin Lee (ČTK/AP)

Avast chtěl na trhu Nasdaq prodat devět milionů akcií za cenu mezi devíti a 11 dolary. Dnes měla firma stanovit emisní cenu a ve čtvrtek se její akcie měly začít obchodovat pod symbolem „AVST“. Její tržní hodnota by při ceně akcie na horním konci rozpětí dosáhla 930 milionů dolarů.

Avast vznikl na začátku 90. let a nabízí nekomerčním domácím uživatelům antivirovou ochranu zdarma, čímž si buduje cestu k platícím a firemním zákazníkům na celém světě. Firma ohlásila vstup na burzu loni v prosinci a následovala v tom svého konkurenta AVG Technologies.

Situaci na technologickém trhu zhoršila nepříliš úspěšná květnová emise akcií největší světové sociální sítě Facebook. Trend pozvolného oživování trhu se v posledních dnech přerušil, uvedla agentura Reuters.