Soud odmítl insolvenční návrh na majitele Edenu

Praha - Pražský městský soud zamítl návrh města Sokolov na insolvenci společnosti E Side Property, která vlastní multifunkční arénu v pražském Edenu, domovský stadion fotbalové Slavie. Dle soudu sokolovská radnice nedoložila, že se firma nachází v úpadku. Město se může proti rozhodnutí odvolat.

Sokolov má v rukou pět dluhopisů E Side Property v celkové hodnotě 2,5 milionu korun. Letos v březnu měla radnice dostat od dlužníka výnos z obligací kolem 57 tisíc korun, E Side Property ale městu zaplatila asi jen polovinu, stálo v insolvenčním návrhu. V květnu firma údajně Sokolovu sdělila, že na splátku dluhopisů nemá, protože je předlužená. Představitel E Side Property Václav Slavíček ale prohlásil, že dluhy společnosti až tak vysoké nejsou. Uvedl, že považuje insolvenční návrh za zbytečný, protože aktuálně pracuje na tom, aby dlužnou částku z dluhopisů firma všem majitelům v nejbližších dnech zaplatila.

V současnosti je majitelem E Side Property firma Eden Sport Investments. Většinový podíl v této společnosti získala minulý týden od investiční skupiny Natland kyperská firma Kingwater Holdings, kterou oficiálně reprezentuje právě advokát Slavíček.

Kingwater Holdings získal nejen vršovickou arénu, kde hraje svá domácí utkání Slavia. Součástí komplexu je více než 3 500 čtverečních metrů nebytových a bytových prostor, obchodní plochy a restaurace. Podle informací Hospodářských novin koupil Slavíček stadion pro svého klienta Karla Pražáka, který má blízko ke společnosti PPF Petra Kellnera. To však PPF i Slavíček důrazně popřeli.