Shell podle konkurentů narušuje hospodářskou soutěž

Brno – Jeden z největších prodejců paliv v Česku, petrochemická společnost Shell, údajně narušuje cenami benzinu a nafty u části svých pump hospodářskou soutěž. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN). O narušování soutěže jsou přesvědčeni někteří konkurenční prodejci paliv. Společenství čerpacích stanic v ČR, které sdružuje menší nezávislé prodejce a distributory, již podalo podnět k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

ÚOHS má zjistit, zda je v cenové válce, kterou už v březnu spustil Shell svými extrémně nízkými cenami ve vybraných regionech, porušován zákon. Shell podle svého mluvčího Petra Šindlera svou cenovou politiku nekomentuje.      

Shell, který společně s Benzinou a OMV patří k největším prodejcům, srazil ceny tam, kde jeho pumpy konkurují stanicím nejlacinější sítě v ČR - Tank Ono. „Tohle je poprava slušných podnikatelů. Cenám, za které tady v místě prodává Shell, se bez ztrát nedá konkurovat,“ řekla v rozhovoru pro dnešní HN majitelka tří pump na Táborsku Drahomíra Wágnerová.