Většina českých firem nechce propouštět, ale ani nabírat

Praha - Řady českých zaměstnanců se měnit nebudou. Počet firem, které chtějí propouštět, je stejný jako počet firem, které chtějí nabírat. Na českém trhu práce tak bude v posledním čtvrtletí pokračovat stagnace. Vyplývá to ze studie Manpower Index trhu práce. Průzkum se uskutečnil mezi zhruba 750 českými firmami.

Nárůst i snížení počtu zaměstnanců předpokládá pět procent zaměstnavatelů. Asi 87 procent nepředpokládá vůbec žádné změny. Čistý index trhu práce tak má pro čtvrté čtvrtletí hodnotu nula. V předchozím čtvrtletí byl index plus jedno procento.  

Uplatnění na trhu hledají nejobtížněji čerství absolventi. Bez práce je v Česku skoro každý pátý člověk do 25 let. „Na absolventy je teď určitý tlak, protože na trhu je více volných lidí zkušenějších,“ říká PR manažer firmy LMC Tomáš Ervín Dombrovský.

Zájem je o techniky

Přijímat nové zaměstnance plánují zejména firmy v odvětví výroby a rozvodu elektřiny, plynu a vody, kde čistý index trhu práce dosahuje hodnoty sedmi procent. Také zpracovatelský průmysl s indexem šest procent má pro uchazeče o práci pozitivní zprávy, jde zhruba o 60 tisíc nových míst. Naopak v odvětví ubytování a stravování má index hodnotu minus sedm procent a neuspokojivé náborové plány jsou také v odvětví finance, pojištění, nemovitosti a další služby podnikům s minus pěti procenty. 

Celkově je tak situace pro mladé lidi nejhorší v pohostinství. Stejně jako dalším firmám totiž chybí zákazníci. „Lidi šetří, a to první, co škrtají, je spotřeba nebo návštěva restaurace,“ dokládá prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek.

V některých oborech, třeba v informačních technologiích, mají dokonce problém zaměstnance sehnat. „Firmy si pracovníky s praxí hlídají jako rodinné stříbro. Může to být výrazné omezení průmyslového potenciálu ČR,“ vysvětluje ředitel Technodat Aleš Kobylík.

Jaroslava Rezlerová, ředitelka ManpowerGroup

„Hlavní příčina není v tom, že by lidé byli líní. Zkrátka a dobře systémy vzdělávání nesmírně zaostávají za tím, jak jde ekonomika dopředu, jak se vyvíjejí technologie.“


Na každou volnou pracovní pozici se v Česku hlásí v průměru jedenáct uchazečů. Tam, kde je situace nejhorší, tedy třeba na Bruntálsku, je to ale i třikrát tolik.

Ve světovém měřítku je zaměstnanost ve čtvrtém čtvrtletí ovlivněna celkovou nejistotou na světových trzích, především v Evropě, a zpomalením růstu v Indii, Číně a Brazílii. Firmy proto plánují přijímat méně než v předchozím čtvrtletí. Nicméně náborové plány zůstávají pozitivní ve třech čtvrtinách sledovaných zemí a oblastí.

V regionu Evropy a Středního východu jsou pracovní příležitosti nejsilnější v Turecku, Rumunsku, Izraeli a Norsku, naproti tomu nejslabší v Řecku a Itálii. Ve Francii, Německu a Británii zůstávají náborové plány i přes přetrvávající nestabilitu eurozóny relativně stabilní.