Sice pomalu, ale přece. Cena benzinu i nafty klesá

Praha - Ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu klesly. Benzin Natural 95 zlevnil o deset haléřů na 38 korun za litr. Cena nafty pak klesla o pět haléřů na 36,93 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS. Po rekordním zdražování na začátku září pohonné hmoty zlevnily o desítky haléřů.  Kvůli slábnoucí koruně ale hrozí opětovné zdražování. Nejvíce za pohonné hmoty platí řidiči v Praze.

Podle analytika Petra Čermáka ze společnosti Colosseum souvisí zlevnění s poklesem cen ropných produktů na burze v Rotterdamu. Oslabil však kurz koruny, což se do cen v příštích dnech promítne pro motoristy negativně. „Pokles cen se zastaví. Cena benzinu i nafty může mírně vzrůst,“ očekává Čermák.

Průměrná cena benzinu Natural 95 v hlavním městě činí 38,69 Kč/l, v uplynulém týdnu vzrostla o tři haléře. Následuje Jihomoravský kraj s cenou 38,56 Kč/l. V Moravskoslezském kraji platí řidiči 38,47 Kč/l. Nejlevnější benzin za průměrnou cenu 37,24 Kč/l se prodává v Plzeňském kraji.

V Jihočeském kraji tankují řidiči za 37,32 Kč/l. Nafta je nejdražší v Jihomoravském kraji, kde litr stojí 37,63 koruny. V Praze platí motoristé 37,61 Kč/l. Nejlevnější diesel lze natankovat za 36,20 Kč/l v Jihočeském kraji. V Ústeckém kraji stojí nafta 36,24 Kč/l.

Tankování
Zdroj: ISIFA/Sipa Press
Autor: GELEBART