Tankujeme zas o něco málo levněji

Praha – Ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu opět o něco málo klesly. Nejtankovanější benzin Natural 95 v průměru zlevnil o sedm haléřů na 37,86 koruny za litr. Cena nafty klesla o šest haléřů na 36,84 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Zdroj: ISIFA/Getty Images Autor: Justin Sullivan

Nejdražší benzin je už několik týdnů v Praze. Řidiči zde za litr Naturalu 95 průměrně zaplatí 38,56 koruny. V uplynulém týdnu ale cena benzinu v hlavním městě klesla o čtyři haléře. Po Praze je nejdražším regionem pro tankování Jihomoravský kraj, kde Natural 95 stojí 38,41 koruny za litr. Nad celostátním průměrem jsou i ceny pohonných hmot v Olomouckém kraji. Naopak nejlevnější benzin mají řidiči dlouhodobě v Jihočeském kraji, kde stojí litr Naturalu 95 průměrně 37,19 koruny. V Plzeňském kraji je cena benzinu 37,23 koruny za litr.

Nafta je stejně jako benzin nejdražší v hlavním městě. Pražští řidiči za ni platí v průměru 37,53 koruny za litr. V Jihomoravském kraji motoristé zaplatí za litr nafty průměrně 37,47 koruny. Nejlevnější naftu lze koupit v Jihočeském kraji za 36,20 koruny za litr. V Ústeckém kraji stojí litr nafty 36,23 koruny.