Tim Cook rozhodl, že Apple opustí dva ředitelé

San Francisco (USA) – Společnost Apple příští rok opustí její ředitel divize pro software Scott Forstall. Spolu s ním také odejde ředitel sekce pro maloobchodní prodej John Browett. Personální změny provedl výkonný ředitel společnosti Tim Cook. Firma se v poslední době potýkala s problémy ve svém novém operačním systému pro mobily iPhone nebo tablety iPad. Server BBC dnes uvedl, že Apple odchod obou představitelů nezdůvodnil.

Forstall měl na starosti mobilní operační systém iOS. V nejnovější, šesté verzi tohoto systému se ale objevily problémy s mapami, které byly podle kritiků nepřesné. Forstall Apple opustí příští rok. Do té doby bude prý působit jako Cookův poradce.   

Browett funkci šéfa pro maloobchod zastával jenom půl roku, předtím šéfoval britskému prodejci elektroniky Dixons. Apple v prohlášení uvedl, že Browett firmu „opouští“, další podrobnosti ale podle Reuters nesdělil. Sekce maloobchodního prodeje bude nyní spadat přímo pod šéfa společnosti, dokud firma za Browetta nenajde náhradu.  

Společnost Apple zvýšila ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku tržby na 35,96 miliardy dolarů, a to i přesto, že prodeje tabletů iPad zaostaly za očekáváním. Veškeré naděje nyní firma soustřeďuje na kvartál končící v prosinci, kdy se projeví prodeje nových telefonů iPhone 5.