13. plat nebo finanční odměny? Pro většinu jen přání

Praha - Třináctý plat nebo finanční odměny na konci roku jsou pro čím dál víc lidí spíše přáním než realitou. Jak se zdá, v Česku letos počet „obdarovaných“ opět poklesne - tento trend však už bohužel trvá pět let. Ještě v roce 2008 dostalo plat navíc 26 procent zaměstnanců, letos jen 15. Finanční odměny dostalo letos 28 procent zaměstnanců, což je o osm procentních bodů méně než v roce 2008. Statistiky shrnul server Platy.cz.

Čím větší společnost, tím větší finanční odměna či třináctý plat

  • Ve společnostech do deseti zaměstnanců dosáhne na 13. plat 12 procent lidí a jeho průměr je 14 050 korun. Ve velkých společnostech se na „extra“ plat může těšit 22 procent zaměstnanců, jeho průměrná výše je až 21 860 korun.
  • Podobně je tomu i u finančních benefitů. Ve firmě do deseti zaměstnanců dostává finanční odměny 24 procent lidí, průměrná výše je 18 713 korun. Ve společnostech s více než 1 000 zaměstnanců je podíl až 41 procent a průměrná výše dosahuje 32 206 korun.

Třináctý plat je nárokovatelná složka mzdy, která je ukotvena ve smlouvě. Průměrný 13. plat bývá zpravidla stejný nebo nižší než je průměrný základní hrubý plat.

Finanční odměna je závislá na odvedené práci zaměstnance, na hospodářském výsledku společnosti a vůli zaměstnavatele ji vyplatit.