Krokodýli – noví obyvatelé českých vepřínů?

Praha – Zatímco masové kuličky s příměsí koniny se stále řeší ve velkém, na české talíře možná v nejbližších týdnech a měsících zamíří ještě neobvyklejší druh masa. Od počátku března totiž platí vyhláška ministerstva zemědělství, která umožňuje porážet krokodýly, jejich maso zpracovávat a pak prodávat dál. Delikatesy z krokodýla si tak Češi budou moct jako první v Evropské unii koupit už i od tuzemských chovatelů.

Zamíří místo hovězího steaku na talíře českých strávníků steak z krokodýla? Možná ano. A co víc, čerstvé bílé maso z predátora může nést i označení českého výrobku. „Je to chuťově do kuřete a lehce do ryby, ale chutná. A hosté jsou překvapeni, že je měkoučké a je to něco úplně jiného, jak vzhledem, tak i chutí,“ říká Jana Nováková, šéfkuchařka Mount Steak Restaurant.

„Je to velmi příjemná a dietní surovina, obsah tuku v mase je zhruba dvě procenta oproti šestnácti procentům ve svíčkové,“ dodává Stanislav Zukal z Culinary Institute Julienne. Kilo krokodýlího masa by mělo vyjít zhruba na 600 až 700 korun, nejchutnější částí těla je prý ocas.

Zkušený řezník si s krokodýlem poradí

Specializace řezník se zaměřením na porážení a bourání krokodýlů v Česku neexistuje. Přesto se tady budou tihle predátoři porážet – poprvé na přelomu dubna a května. Bude se ale jednat jen o zvířata, která vyrostla v zajetí.

„Zkušený řezník se na to zvíře podívá, jestli je to antilopa, žirafa nebo krokodýl, a jede nožem po kosti. Když je to odborník, tak si s tím poradí,“ neobává se porážení plazů František Kšána.

Video Krokodýlí maso míří na český jídelníček
video

Krokodýlí maso míří na český jídelníček

Na pultech obchodů se ale zatím krokodýl neobjeví, protože z jednoho pětadvacetikilového kusu se získá asi jen pět kilo masa. Jedinou firmou, která bude podle slov svého výkonného ředitele Michala Jedličky tento druh masa zpracovávat, jsou Kostelecké uzeniny. Z terárií na české talíře poputuje až 130 krokodýlů ročně.

Běžnou součástí jídelníčku se však nejspíš tito pravěcí plazi nestanou. Pro srovnání – v Česku se ve stejném období porazí skoro 119 milionů kusů drůbeže, tři miliony prasat a desítky tisíc kusů skotu.