Česko čeká další záplava amerických fastfoodů

Praha - Na český gastronomický trh se chystá vstoupit deset velkých amerických řetězců restaurací a provozoven rychlého občerstvení. Zájem projevily například Church's Chicken, Dairy Queen, Papa John's Pizza nebo Denny's. Řetězce nyní hledají v tuzemsku masterfranšízové partnery, uvádí Česká asociace franchisingu (ČAF) a Americká ambasáda v Praze.

Zdroj: Isifa/Rex Features Autor: Gerard Lacz

Například řetězec Church's Chicken je druhý největší řetězec rychlého občerstvení s kuřecím masem na světě. Současně nabízí i jiné speciality z jihu Spojených států.

O expanzi na český trh jedná také americká fastfoodová legenda Dairy Queen vlastněná miliardářem Warrenem Buffettem. Řetězec nabízí nealkoholické a mléčné koktejly, smoothies (ovocné a zeleninové koktejly) i rychlé občerstvení v šesti tisících pobočkách po celém světě.

Co se týče Denny's, jde o restaurační koncept známý už 60. let jako America's Diner. Patří mezi největší americké rodinné restaurační řetězce. V současné době provozuje 2 100 restaurací v deseti zemích světa. Je známý také tím, že má otevřeno nonstop.

A o vstup na tuzemský trh projevil zájem i Papa John's Pizza, třetí největší řetězec pizzerií na světě. Česká asociace franchisingu dále jedná se zmrzlinářským řetězcem Cold Stone Creamery, Great American Cookies prodávajícím čokoládové sušenky, řetězcem provozoven specializovaných na prodej prémiové ručně míchané zmrzliny a dezertů Marble Slab Creamery a také americkou preclíkovou jedničkou Pretzel Maker. Dalším zmrzlinářským řetězcem, který míří do ČR, je Rita's Italian Ice, který v USA provozuje již 550 prodejen. Zájem o české zákazníky má také americký řetězec Broaster Chicken.

PŘEHLEDNĚ

Kdo se chystá na český trh?

Dairy Queen

Church's Chicken

Papa John's Pizza

Denny's

Cold Stone Creamery

Great American Cookies

Marble Slab Creamery

Pretzel Maker

Rita's Italian Ice

Broaster Chicken