Luxusní projekty u Vltavy a povodně se prý nevylučují

Praha - Luxusní bydlení přímo u Vltavy zůstane v nabídce pražských developerů. Ani povodně je od další výstavby neodradily, uvedli zástupci společností, které v blízkosti vody staví.

V posledních letech se čile stavělo zejména na Rohanském ostrově v pražském Karlíně. Tuto část města během záplav bez větších problémů ochránily protipovodňové zábrany, proto bude výstavba v této lokalitě pokračovat i v následujících letech.

U vody se staví také kanceláře

„Na naší budově River Garden I, která je už rok otevřená, jsme si ověřili, že je odolná. Voda se tam nedostala. Ukázalo se tak, že ani taková situace nemůže projekt ohrozit,“ vysvětlil mluvčí společnosti HB Reavis Group CZ Ladislav Pavlík. Developer sídlící v Lucembursku proto bude pokračovat ve stavbě dvou rozestavených etap River Garden II a III. Soubor nových budov se 24 500 metry čtverečních kancelářských ploch bude dokončen na jaře 2014.

Prague Marina
Prague Marina
Více fotek
  • Prague Marina autor: Libor Fojtík, zdroj: Isifa http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/36/3528/352764.jpg
  • Projekt River Garden zdroj: River Garden http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/48/4751/475095.jpg
  • Projekt River Diamond zdroj: River Diamond http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/48/4751/475094.jpg
  • Projekt River Diamond zdroj: River Diamond http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/48/4751/475093.jpg

Povodně se příliš nedotkly ani společnosti Karlín Group, která na stejném místě postavila budovu River Diamond a plánuje tam další rezidenční projekty. „Letošní povodně plány developerské skupiny Karlín Group v Karlíně negativně nijak neovlivní, naopak chceme se ještě více soustředit na připravované rezidenční projekty na Rohanském nábřeží,“ uvedl spolumajitel Karlín Group a belgický podnikatel Serge Borenstein.

Posledním plánem developera je bytový projekt Residence Vltava. Firma chce aktivně lobbovat za ještě kvalitnější protipovodňová opatření. „Jsme samozřejmě rádi, že Karlín vše úspěšně přestál. Je však jasné, že se na základě současné situace některé konkrétní otázky budou muset znovu otevřít a přehodnotit, například dostatečnost protipovodňových opatření na Rokytce v Libni, která ohrožuje i Karlín,“ dodal Borenstein.

Libeňský Dock pod vodou

Naopak některých projektů se rozvodněná Vltava přímo dotkla. Vyčíslení škod a nejspíš i přehodnocení plánů tak čeká společnost Crestyl, která stojí za „novou pražskou čtvrtí Dock“. Ta je na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic. „V průběhu víkendu jsme učinili veškerá opatření k ochraně zdraví osob a majetku a byla provedena evakuace osob. V současné chvíli je celý areál projektu uzavřen bez možnosti přístupu a nemáme tak k dispozici podrobnější informace. Nyní tedy nelze blíže konkretizovat dopady a nedokážeme se k věci detailněji vyjádřit,“ prohlásil v úterý obchodní ředitel Crestyl Radim Sayed.

Zaplavené byty v libeňském Docku
Zaplavené byty v libeňském Docku

V tuto chvíli není ani jasné, jestli bude developer pokračovat ve druhé etapě projektu, který na svých internetových stránkách propaguje mimo jiné jako „poklidné a romantické bydlení s výhledem na vodní hladinu“.