Tajemství prozrazeno. Kellner dostal za podíl v Sazce přes 5 miliard korun

Praha - Skupina PPF miliardáře Petra Kellnera prodala poloviční podíl v Sazce KKCG Karla Komárka za 209 milionů eur (téměř 5,3 miliardy korun). Informoval o tom server iHNED.cz. Vyplývá to z účetních dokumentů, které mají Hospodářské noviny k dispozici. PPF dokázala investici do Sazky zhodnotit téměř trojnásobně.

Do boje o Sazku, která se předloni dostala kvůli vysokým dluhům do insolvence a následně do konkurzu, se Kellner přidal v březnu 2011, kdy od Radovana Vítka odkoupil pohledávky za českou loterijní jedničkou.

Loterijní byznys pak v listopadu 2011 za 3,8 miliardy korun získaly skupiny PPF a KKCG, které vlastnily Sazku sázkovou kancelář stejným dílem. Podle účetnictví získala PPF v listopadu 2011 poloviční podíl v Sazce za 1,9 miliardy korun.

Sazku loni ovládla Komárkova KKCG

Loni se ale firmy dohodly, že podíl PPF koupí KKCG. „Sazka pro nás představuje velmi silnou platformu pro dlouhodobý rozvoj nejen v oblasti loterií, ale i pro další retailové byznysy na českém trhu,“ sdělil tehdy manažer a člen představenstva KKCG Pavel Šaroch.

Jakékoli bližší informace o transakci ale tehdy firmy odmítly zveřejnit. Díky prodeji podílu v Sazce stoupl loni skupině PPF čistý zisk meziročně o 511 milionů na 727 milionů eur (18,9 miliardy korun).

Investiční ředitel a člen vrcholového vedení PPF Martin Štefunko (říjen 2012)

„Z pohledu PPF jde o správné investiční rozhodnutí. Během jednoho roku se nám podařilo obnovit důvěru v Sazku, která dnes opět ovládá více než 90 procent loterijního trhu, a podíl PPF tak velmi dobře zhodnotit.“


  • Kellner drží v PPF podíl 99 procent.
  • Po půl procentu mají Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duvieusart.