S chytrými hodinkami si můžete připadat jako agent

Berlín - Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics představil „chytré“ náramkové hodinky Galaxy Gear. Firma nejnovější hit představila na evropském veletrhu zábavní a spotřební elektroniky IFA v Berlíně. Hodinky fungují jako doplněk k chytrým telefonům Samsungu. Dá se s nimi volat, třeba jako to dělají tajní agenti ve filmech.

Samsung v Berlíně předstihl svého hlavního rivala, americký Apple, který vyvíjí podobný přístroj, stejně jako další gigant Google. Samsung začne prodávat své hodinky ve většině zemí světa 25. září a stát budou od 299 dolarů (5 830 Kč). 

Chytré hodinky mají být diskrétním a zároveň funkčním módním doplňkem, který má upozornit uživatele na příchozí hovory a zprávy. Galaxy Gear mají asi 4centimetrový displej. Uvnitř hodinek je i jednoduchý foťák s rozlišením 1,9 megapixelu. 

Video Ekonomika ČT24 o chytrých hodinkách
video

Ekonomika ČT24 o chytrých hodinkách

Majitel nových hodinek se tak může vcítit do kůže tajného agenta. S hodinkami na ruce se dá telefonovat, sledovat SMS, nahrávat video a samozřejmě i fotit. Galaxy Gear umožní i základní práci se sociálními médii a různými aplikacemi. 

Jan Čarek z Extra PC

„Mohlo by to předznamenávat další krok dál. Můžeme se podívat na Google Glass a další zařízení, která se integrují do našeho běžného života. Jde o nové směřování filozofie elektroniky.“


Hodinky se dají propojit s telefony Samsung Note. Bez nabíjení přitom vydrží běžně 27 hodin.

Na trhu jsou již nyní dostupné různé typy „chytrých“ hodinek od menších výrobců, zájem spotřebitelů o takové produkty je ale zatím omezený. Loni se jich prodalo asi 330 tisíc kusů. Podle odhadů poradenské společnosti Canalys má ale příští rok prodej díky nástupu velkých hráčů stoupnout na více než pět milionů kusů.