Šmerdu v dozorčí radě pošty střídá Veselský

Praha – Exministra Radka Šmerdu v dozorčí radě České pošty nahradí bývalý místopředseda pražské SPOZ Ondřej Veselský. Šmerdu 12. srpna odvolal ministr vnitra Martin Pecina. Ondřej Veselský působil dosud jako náměstek ministra vnitra pro veřejnou správu a legislativu. Ministr v demisi Martin Pecina tímto krokem pokračuje ve změnách v kontrolních orgánech státních společností, které přislíbila Rusnokova úřednická vláda.

Veselský je v současnosti nestraník. „Na svou funkci místopředsedy krajské SPOZ a členství ve straně jsem rezignoval před dvěma roky,“ prohlásil.

Důvodem Šmerdova odvolání podle Peciny bylo, že již nebyl náměstkem na ministerstvu vnitra, a nehájil tak zájmy státu jako zřizovatele ve státním podniku.

Veselský nejdříve pracoval na ministerstvu zdravotnictví a v roce 2007 přešel na resort vnitra. Náměstkem na vnitru byl již za předchozího ministra Jana Kubiceho, který jej ale loni v listopadu bez udání důvodu odvolal. Současný ministr vnitra v demisi Martin Pecina jej pak do funkce v červenci vrátil.

Dozorčí rada České pošty má nyní 11 členů, které jmenuje ministerstvo vnitra. V radě sedí například ekonomický expert ČSSD Jan Mládek a bývalý ministr dopravy Vladimír Budinský. Šéfem dozorčí rady je bývalý velvyslanec České republiky při Organizaci pro hospodářskou spolupráci a rozvoj a někdejší náměstek ministra průmyslu Jiří Maceška.