Češi na volby prosázeli 25 milionů korun

Praha – Po fotbalu, hokeji a nejrůznějších sázkám na bizarnosti všeho druhu neunikly bookmakerům ani předčasné volby. Češi na ně vsadili zhruba 25 milionů korun. Zřejmě nejvyšší sázka dosáhla jeden a čtvrt milionu. Hráč tipoval, že se do parlamentu dostane pět a více stran. Jeho čistá výhra je kolem 13 tisíc. V jiném případě hráč věřil, že se hnutí ANO dostane do sněmovny. Ze vsazených 80 tisíc korun vydělal 800 korun.

Video Sázky na volby
video

Sázky na volby

Andrej Babiš sázkaře obecně lákal. V sázkové kanceláři Chance se nejvíce sázelo právě na hnutí ANO. „Bylo to přes 40 procent sázejících,“ upřesnila mluvčí Markéta Světlíková.

Nejvíce peněz si odnese sázkař, který uhodl, že KSČM a ČSSD budou mít dohromady míň než 101 poslanců. Jeho čistá výhra se vyšplhala na 350 tisíc korun. Sázky ale nejsou jen výhry. Letošní volby mají i svého smolaře. Ten pravděpodobně největší přišel o 221 tisíc korun. „Vsadil na to, že KSČM bude mít víc než 15 procent. Nakonec to o jednu desetinu nevyšlo,“ uvedl Petr Šrain z Fortuny.

Na své favority si letos vsadilo podle prvních odhadů 35 až 40 tisíc lidí. „U Zemanovců to bylo zajímavé, ze začátku všichni, jak bookmakeři, tak i sázející věřili, že se do sněmovny dostanou poměrně hladce,“ dodala Světlíková. S blížícími se volbami ale důvěra klesala.  Z kurzu 1,16 na 1,95.

Sázky na volby Čechy dlouhodobě lákají, do hry tak vkládají čím dál víc peněz. „Jedná se o nejvyhledávanější sázkařkou událost roku, sází asi o třicet procent lidí víc oproti sázkám na sport,“ sdělil mluvčí Sazky Václav Friedman. Bookmakeři vypsali sázky na letošní parlamentní volby jen krátce poté, co vláda Jiřího Rusnoka nezískala ve sněmovně důvěru.