Šéf Povodí Moravy po gentlemanské dohodě končí

Praha – Generální ředitel státního podniku Povodí Moravy Radim Světlík po dohodě s ministrem zemědělství v demisi Miroslavem Tomanem odchází z funkce. Oznámilo to dnes ministerstvo zemědělství (MZe). Povodí místo něj povede Jan Hodovský, ovšem jen do doby, než bude ve výběrovém řízení vybrán nový šéf.

Podle Světlíka je jeho odchod výsledkem gentlemanské dohody mezi ministrem a ním, z níž „necítí žádnou zášť“. Šlo prý o pragmatickou diskusi.

Radim Světlík:

„Po hodinové diskuzi (s ministrem) jsme dospěli k závěru, že máme tak rozdílné názory na věci, že naše další spolupráce není možná.“


Světlík působil v čele státní firmy od září 2010, dnes ale ve funkci skončil, už v pondělí pak bude vypsáno výběrové řízení na jeho místo. Podnik dočasně povede Hodovský. Ten dřív pracoval v řídících funkcích na Správě vodních toků, která spadala pod Zemědělskou vodohospodářskou správu. Byl také ředitelem Odboru ochrany vod Ministerstva životního prostředí ČR a tajemníkem Ústřední povodňové komise.   

Možné odvolání občanského demokrata Světlíka avizovala ve svém dnešním vydání jihomoravská regionální mutace Mladé fronty Dnes. Už tři týdny před volbami obměnil prý Toman dozorčí radu podniku, označovaného za baštu ODS. Toman v nedávných parlamentních volbách neúspěšně kandidoval za Stranu práv občanů - ZEMANOVCE (SPOZ) jako volební lídr v Ústeckém kraji.