Nejlepší restaurace v Česku? Piano Nobile, Mcely

Praha  Ani Praha, ani Brno, letos se celkovým vítězem Maurerova výběru Grand Restaurant 2014 stala restaurace Piano Nobile ze zámku Mcely. Ještě v loňském roce obsadila páté místo, letos poskočila na první. Těsně v závěsu se umístily dva podniky s michelinskou hvězdou. Konkrétně La Degustation Boheme Bourgeoise, jejímž spolumajitelem a šéfkuchařem je Oldřich Sahajdák, a Alcron Romana Pauluse.

Piano Nobile má přitom dobrou pověst také v mezinárodních průvodcích. Za zmínku stojí například dobré hodnocení na serveru TripAdvisor. „Sice jsme tajně doufali, že si polepšíme, ale ani ve snu jsme nečekali zlatou medaili,“ říká zámecký šéfkuchař Jan Štěrba.

Z mimopražských podniků se v první desítce ještě umístily restaurace Promenáda v Karlových Varech a brněnský podnik zaměřený na mořské speciality Koishi Fish & Sushi, který anketu vyhrál loni. „Díky Bohu nezůstávají ti nejlepší šéfkuchaři a restauratéři pouze v hlavním městě,“ prohlásil zakladatel ankety Pavel Maurer. 

TOP 10 Maurerova výběru

1. Chateau Mcely, Piano Nobile (Mcely)

2. La Degustation Boheme Bourgeoise (Praha)

3. Radisson Blu Hotel, Alcron (Praha)

4. Bellevue (Praha)

5. Kalina (Praha)

6. Promenáda (Karlovy Vary)

7. Le Terroir (Praha)

8. Koishi Fish & Sushi (Brno-střed)

9. Terasa U Zlaté studně (Praha)

10. Francouzská restaurace Art Nouveau (Praha)


Letošní ankety se zúčastnilo 1 009 hodnotitelů, kteří během roku tajně a na svoje náklady posuzovali jednotlivé podniky z celé České republiky. Cílem průvodce, kterého Maurer založil v roce 1997 pod názvem Gurmán, je nezávisle hodnotit české restaurace a přinášet tak ověřené informace a tipy.

Video Jak to vypadá v Chateau Mcely?
video

Jak to vypadá v Chateau Mcely?

Jak to v Chateau Mcely vypadá?

Voňavé jídlo, přepychový interiér ale třeba také klavír, na který hrával Elvis Presley – i tento doplněk charakterizuje vítěznou restauraci roku. Místní šéfkuchař sází hlavně na lokální suroviny. „Máme na lístku jídlo, které pochází do dvaceti kilometrů odsud. Je tu pstruh z místních rybníků, které jsou v lese. Je k tomu šafránová omáčka a šafrán jsme si vypěstovali sami na zahradě,“ popisuje Jan Štěrba.

Vedení podniku míří vysoko, na Michelinskou hvězdu se mu ale zatím dosáhnout nepodařilo. „Doneslo se nám, že nějací komisaři okolo nás kroužili, myslím, že nás i navštívili, ale zatím jsme jako Čechy pro Michelina moc malí, zatím to všechno zůstává v Praze,“ řekl výkonný ředitel restaurace Vlastimil Plch.

Chateau Mcely se nachází ve Středočeském kraji, kousek od Nymburka. Klientela je napůl česká, napůl zahraniční. K restauraci patří 23 hotelových pokojů, park, vlastní zahrada, kde se pěstuje zelenina a bylinky, a relaxační altán přímo v parku. Ještě před deseti lety byly Mcely ruina na spadnutí. Teď je v zámečku špičková restaurace a hotel. Rekonstrukce přitom trvala dva roky.