Deutsche Telekom údajně odkoupil zbylý podíl v českém T-Mobile

Berlín - Německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom odkoupila zbývající menšinový podíl v českém mobilním operátorovi T-Mobile, a stala se tak jeho jediným vlastníkem. Agentuře Reuters to řekl informovaný zdroj, který si kvůli důvěrné povaze informace nepřál být jmenován.

Podíl 40 procent akcií v T-Mobile Czech Republic koupila německá společnost od fondu soukromého kapitálu Mid Europa Partners (MEP) a dubajského fondu Al Ain podle zdroje za 800 milionů eur (22 miliard Kč).

Přední německý telekomunikační operátor chce nabízet integrovanou strukturu mobilních a pevných sítí po celé Evropě. Loni v listopadu koupil za 546 milionů eur telekomunikační společnost GTS Central Europe, která na českém, maďarském, polském, rumunském a slovenském trhu poskytuje služby celkem 38 000 firemním zákazníkům.

T-Mobile Czech Republic byl od počátku součástí skupiny Deutsche Telekom a na českém trhu působí od roku 1996. Firma měla na konci loňského roku 5,83 milionu klientů a je podle počtu zákazníků největším tuzemským mobilním operátorem.