Dubaj chce v módě konkurovat Milánu i New Yorku

Dubaj - Dubaj, město rekordů a luxusu, chce převzít další „nej“. Má v plánu stát se světovým centrem módy a předběhnout dosavadní evropské i severoamerické metropole. Už kvůli tomu vzniká i celá nová čtvrť za více než miliardu dolarů. Zdá se ale, že astronomické investice se developerům mnohonásobně vrátí. Za posledních deset let se totiž Dubaj stala v maloobchodě s módou na Blízkém východě jednoznačným lídrem.

Místní návrháři Dubaj vidí jako příští světovou módní jedničku, která předběhne i New York, Paříž nebo Milán. „Dubaj je v regionu lídrem v životním stylu, v kultuře i v módě. Máme infrastrukturu, skvělé designéry a myslíme si, že v současnosti i mandát postrčit módu kupředu,“ říká Bong Guerrero, zakladatel Fashion Forward.

Pro expandující módní průmysl v Dubaji právě vzniká celá čtvrť o velikosti 470 fotbalových hřišť. „Tato čtvrť by měla v podstatě přivést návrháře a milovníky módy pod jednu střechu. Kromě dílen a ateliérů bude prostor i pro butiky, promo akce a přehlídky, takže si užijí i turisté,“ říká Amina Al-Rostamani, TECOM Investments. „Věřím tomu, že se jim podaří předehnat svět. Nedělají nic, o čem by nevěděli, že se jim vrátí. Navíc ta kupní síla je tam obrovská,“ uvedla módní návrhářka a designérka Blanka Matragi.