Prodejny Electroworld změní majitele, koupí je Slováci

Bratislava – Slovenský řetězec se spotřební elektronikou Nay kupuje od britské skupiny Dixons Retail 26 prodejen sítě Electroworld v Česku a na Slovensku. V obou zemích tak bude provozovat 57 prodejen. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

„Díky této dohodě dosáhneme svého dlouhodobého cíle rozvoje, kterým byl vstup na český trh,“ uvedl místopředseda představenstva Nay Ján Tomáš. Na českém trhu hodlá společnost zachovat značku Electroworld.

„Je to velký krok k dosažení našeho cíle, kterým je vedoucí postavení ve střední Evropě. Tato akvizice znamená zdvojnásobení obratu skupiny Nay,“ dodal předseda představenstva slovenského řetězce Peter Zálešák. Po ovládnutí sítě Electroworld dosáhne roční obrat Nay částky 300 milionů eur (více než osm miliard korun).

České a slovenské prodejny Electroworld v uplynulém finančním roce, který skončil 30. dubna, hospodařily se ztrátou 5,6 milionu liber (188 milionů korun) při tržbách 129 milionů liber. Slovenská síť převezme prodejny se všemi závazky a zaměstnanci. Dokončení transakce se očekává v létě, podléhá nicméně souhlasu antimonopolních úřadů.

Nay je lídrem na slovenském trhu s elektronikou

Pro britskou skupinu Dixons Retail představovaly prodejny Electroworld jen malou část podnikatelských aktivit. „Jsem šťasten, že se nám podařilo zajistit silnou budoucnost pro Electroworld, který bude schopen prosperovat jako část Nay Group ve střední Evropě,“ pochvaloval si generální ředitel Dixons Retail Group Sebastian James.

Společnost Nay byla založena v roce 1992. Loni dosáhla obratu 150 milionů eur. Podle vlastních propočtů se tak s podílem více než 15 procent stala lídrem na slovenském trhu s elektronikou.