Další plány Amazonu: U Prahy postaví třetí logistické centrum

Praha - Americký internetový obchod Amazon by chtěl rozšířit své působení v Česku - u Prahy plánuje postavit třetí logistické centrum. Tentokrát má jít o středisko vráceného zboží, které se má nacházet v průmyslové zóně v Pavlově u rychlostní silnice R6. Podle deníku E15 by v příštích letech mělo nabídnout minimálně tisícovku pracovních míst. Amazon má momentálně jedno středisko vráceného zboží v Dobrovízi, v pátek pak ve stejné obci začala stavba distribučního skladu.

O pozemky v Pavlově má podle E15 zájem společnost Panattoni, která umístila Amazon do obou lokalit v Dobrovízi. Amazon údajně hledá pozemek o rozloze 40 až 50 tisíců metrů čtverečních. Zatím to však firmy oficiálně nepotvrdily.

Tim Collins, viceprezident Amazonu pro Evropu 

"Česká republika je pro nás úžasný trh, a to z různých důvodů. Má výbornou infrastrukturu, dobrou zaměstnaneckou základnu, je blízko našim stávajícím trhům. Je to zkrátka místo, kde chceme působit dlouhodobě… Obecně řečeno máme v hledáčku nejlepší místa v celé střední Evropě. Co se však týče konkrétního projektu v Brně, ten jsme již opustili."


Viceprezident Amazonu pro Evropu Tim Collins deníku pouze sdělil, že v ČR je hodně lokalit, které jsou pro firmu zajímavé. „Chceme expandovat, sledujeme různé příležitosti, ale dokud něco není podepsané, jako by to nebylo,“ dodal E15 šéf tuzemské Panattoni Pavel Sovička.

Stavba skladu Amazonu, která začala v pátek v Dobrovízi, má být dokončená do konce července příštího roku. V hale s plochou 95 000 metrů čtverečních najde práci až 2 000 stálých zaměstnanců a do tří let od otevření by zde mělo vzniknout i dalších 3 000 sezonních pracovních míst. Podobný projekt, který se chystal v Brně, však ztroskotal.

Amazon je největší internetový obchod na světě. Jeff Bezos firmu založil v roce 1994 a stále ji vede. Svou činnost na internetu Amazon zahájil v červenci 1995 a nyní zaměstnává po celém světě 97 000 lidí.