Přírůstek případů koronaviru byl v pátek v Česku nižší než v předchozích dnech

V Česku v pátek přibylo 232 potvrzených případů covidu-19. Je to o něco méně než v předchozích třech dnech, kdy denní nárůsty překračovaly 250. Od začátku epidemie se tak v zemi nakazilo koronavirem 16 574 lidí, aktuálně nemocných je 4624. Počet zemřelých s koronavirem se zvýšil o jednoho na 382.

Video Události
video

Koronavirus v Česku: sobota

Nejvíce nakaženým okresem v republice v relativních číslech zůstává Prachaticko. Podle údajů ministerstva tam bylo za posledních sedm dní potvrzeno zhruba 78 případů nákazy v přepočtu na 100 tisíc obyvatel.

Nákaza se tam objevila mimo jiné u zaměstnanců firmy Intica Systems, kde testy prokázaly 38 případů nemoci. Vedle toho jsou v regionu podle hygieniků i další případy u lidí, kteří se například vrátili z dovolené.

Aktuálně nemocných v Česku v posledních zhruba dvou týdnech přibývá. Nyní je jich o devět méně, než byl dosud nejvyšší počet nemocných, který byl zaznamenán 11. dubna.

V nemocnicích je podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 124 lidí s koronavirem. Stav 22 z nich hodnotí lékaři jako těžký.