Martinův bílý kůň přijede až v úterý. Do Čech přinese mokrý a těžký sníh

V Čechách bude od úterý sněžit, a to zejména v polohách nad 400 metrů nad mořem. Sníh má být mokrý a těžký, a proto může polámat větve nebo stromy a způsobit komplikace v dopravě nebo dodávkách elektřiny.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Luboš Pavlíček

V nižších polohách meteorologové očekávají déšť nebo déšť se sněhem a ojediněle se bude na silnicích a chodnících tvořit náledí a zmrazky. Toto počasí vydrží v západní polovině Česka zřejmě až do čtvrtečního rána, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Od úterního podvečera do středečního rána podle předpovědi napadne od středních poloh Čech kolem pěti centimetrů, ojediněle až deset centimetrů většinou mokrého a těžkého sněhu.

Video Studio ČT24
video

Studio ČT24: Jak je to s prvními sněhy v Česku

„Z hlediska nové sněhové pokrývky budou nejohroženější polohy s nadmořskou výškou mezi 400 a 600 metry nad mořem. Na severozápadě se srážky vyskytnou jen výjimečně,“ doplnili meteorologové.

Při intenzivnějších srážkách bude podle nich horší viditelnost a místy se může tvořit náledí a zmrazky. Řidiči by tomu měli přizpůsobit jízdu.

Od středečního odpoledne do čtvrtečního rána bude situace v Čechách pravděpodobně podobná, navíc se ojediněle může vyskytnout také mrznoucí déšť s tvorbou slabé ledovky, doplnil ČHMÚ.