Sobota přinese déšť a ochlazení. Odolá tomu do večera jen východ republiky, oteplí se až v úterý

Tři ledoví muži letos skutečně přinesou ochlazení. Už v sobotu se začne do Česka, na Moravu i do Slezska přesouvat fronta, která srazí teploty až na pondělních osm stupňů. Bude také pršet. V sobotu se ale na východě země vyšplhají teploty nad 15 stupňů Celsia.

Video počasí na víkend
video

Tři ledoví muži přinesou ochlazení, teploty budou padat od západu Čech

Pátek přinese na území republiky přeháňky. Nejvíce naprší v úzkém pásu, který se táhne od Karlových Varů přes Plzeň a Tábor na Jindřichův Hradec. Na většině území bude oblačno, jinde bude obloha polojasná, na severovýchodě se mohou objevit bouřky. Srážky ale budou v průběhu pátku postupně ubývat spolu s oblačností.  

Ranní teploty se v pátek na území Česka vyšplhaly na 9 až 12 stupňů, na Moravě a ve Slezsku bylo chladněji a ranní teploty tam dosáhly 6 až 9 stupňů. Ojediněle se dopoledne mohou tvořit mlhy. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 14 až 18 stupni Celsia. 

Předpověď počasí (10. 5. 2019)
Zdroj: ČT24

O víkendu se ochladí

Víkendové ochlazení přijde od západu Čech. Frontální systém, který přejde přes území státu, se na západ Česka dostane už v sobotu během odpoledne. Na západě země tak bude jen kolem 13 stupňů, jinde teploty vystoupají na 15 až 19 stupňů a jih Moravy se možná dočká i dvacítky.

Od západu se také postupně rozprší. Srážky se na Moravu a do Slezska dostanou později odpoledne nebo k večeru. Na většině území spadne do 5 milimetrů srážek, na severovýchodě Čech a na jihu Moravy to bude až čtyřikrát více.

V neděli bude pršet ještě více a teploty se dostanou na zhruba 9 až 13 stupňů. O stupeň tepleji by mohlo být na jihu Moravy, zároveň ale vítr sníží pocitovou teplotu až o 3 nebo 4 stupně. Na mnoha místech spadne okolo 10 milimetrů, v Polabí a na severovýchodě Moravy i ve Slezsku by mohlo napršet i 20 milimetrů.

Tepleji bude až v polovině týdne

Oteplení se dočkáme až v úterý nebo ve středu. Pondělí bude zřejmě nejchladnější den týdne s teplotami okolo 8 až 12 stupňů, bude také oblačno a mohlo by pršet. 

V úterý oblačnosti ubyde, místy ale ještě budou přeháňky. Teploty už se vyšplhají na 12 až 16 stupňů. Ve středu by to mohlo být o další dva stupně Celsia navíc a převládat by mělo polojasno. Ve středu a ve čtvrtek už by měly být srážky jen ojedinělé.