Policisté zadrželi muže, kterého Slováci podezírají z účasti na nájemné vraždě

Muže podezřelého z účasti na nájemné vraždě na Slovensku zadrželi v pondělí čeští policisté. Učinili tak na základě evropského zatykače. O případném vydání zadrženého rozhodne soud.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Rostislav Kalousek

„Na Slovensku je muž vyšetřován Národní kriminální agenturou pro účast na nájemné vraždě v rámci organizovaného zločinu,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Sikorová. Pro slovenskou kriminálku nejde o neznámého člověka – v zemi byl již jednou pro zločin vraždy odsouzen.

Právě tím, že byl podezřelý již dříve trestán za vraždu, zdůvodnili čeští policisté průběh zadržení muže v bytě v Rakovníku. Přišla si pro něj skupina zakuklených, těžce vyzbrojených policistů, zásah se jim ale nijak nezkomplikoval. „I díky momentu překvapení se muž nezmohl na odpor a při zákroku nedošlo ke zranění ani škodám,“ popsala mluvčí.

Zadržený muž je podle ní nyní v cele. „Věc byla předána státnímu zástupci. O předání zadrženého na Slovensko bude dále rozhodovat soud,“ dodala.

Česká policie zatýkala na žádost sousedů – v tomto případě Rakušanů – i v březnu. Cizinecká policie zadržela na Letišti Václava Havla dvojici Iráčanů, které rakouští policisté podezírali, že spolu s dalšími lidmi chystali útoky na vysokorychlostní vlaky v Německu. Počátkem dubna pak Česko předalo pár rakouským úřadům. Vzápětí byli oba Iráčané propuštěni s tím, že se podezření nepotvrdilo.