Dálnici D1 u Mirošovic uzavře v noci na neděli bourání mostu

Dálnice D1 mezi Mirošovicemi u Prahy a Šternovem na Benešovsku bude v noci na neděli zcela uzavřena kvůli bourání mostu na 23. kilometru. Úplná uzavírka potrvá od sobotní šesté večer do nedělní osmé ráno. Přípravné práce ale omezí provoz na dálnici i během soboty a neděle. 

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Luboš Pavlíček

Starý most na 23. kilometru dálnice u Mirošovic už nevyhovuje. „Jedná se o původní nadjezd, který byl postaven spolu s dálnicí D1 v 70. letech. Nový nadjezd bude řidičům k dispozici již v listopadu letošního roku,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

Provoz jedním pruhem v obou pásech začne kvůli přípravným pracím v sobotu v poledne. Úplná uzavírka mezi 21. a 41. kilometrem je plánována od sobotních 18 do nedělních 8 hodin. Potom se ještě do 14 hodin bude jezdit jedním pruhem v obou pásech.

Objížďka pro auta do 12 tun povede z exitu 41 po silnicích II/111 a II/112 do Benešova a dále po silnici I/3 na exit 21 Mirošovice. Vozidla nad 12 tun budou jezdit přes Mirošovice po silnici I/3 a D3 na Tábor a dále po silnicích I/19 a I/34 na exit 90 Humpolec. 

Rekonstrukce nejvytíženější tuzemské dálnice je rozdělena do úseků, které se opravují postupně. Dosud bylo podle Studeckého zprovozněno 90 kilometrů nové dálnice. „Dalších 31 kilometrů je v současné době v realizaci. Zbylých 40 kilometrů bude zahájeno ještě během letošní stavební sezony,“ dodal.