StarDance pomůže Centru Paraple. Hvězdné páry si zatančí společně s vozíčkáři

Sobotní přímý přenos tanečního pořadu StarDance nabídne divákům jedno překvapení:  tentokrát se bude tančit pro charitu. Pět tanečních párů tak představí choreografie, které natrénovali společně s vozíčkáři z Centra Paraple.

Video Události
video

Sedmý večer taneční soutěže StarDance bude patřit charitě

Taneční pár Pavla Tomicová – Marek Dědík tak doplní Petr Pokorný. Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková předvedou své taneční kreace s  Erikou Trousilovou. Veronika Arichteva s Michalem Necpálem se ve freestylu roztančí s Tondou Branišem, Veroniku Lálovou s Davidem Svobodou doplní Hana Doležalová a taneční pár Daniela Písařovicová, Michal Mládek to roztočí také s Radimem Štroblem.

Klienti Centra Paraple nacvičovali společné choreografie spolu s účastníky celý týden už od pondělí. Diváci pak mohou tanečníky, kteří po poranění míchy skončili na vozíku, podpořit prostřednictvím dárcovských SMS.

Peníze, které si Paraple vytančí, poputují například na nové pomůcky pro vozíčkáře, na platy zaměstnanců nebo na zlepšení prostor centra. To založil v roce 1994 společně s občanským sdružením Svaz Paraplegiků Zdeněk Svěrák. Jde o obecně prospěšnou společnost, která pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy. Pomoc centra ročně využije kolem 1500 vozíčkářů.