V pátek bude až 22 stupňů. V sobotu se ochladí, pršet by ale o víkendu nemělo

Sváteční prodloužený víkend zahájí v pátek teplé počasí. Odpoledne a v noci na sobotu se ale ochladí a objeví se i přeháňky. V sobotu budou teploty jen kolem deseti až čtrnácti stupňů, v neděli už bude zase o trochu tepleji. Až na studenou frontu, která přijde z pátku na sobotu, by o víkendu nemělo pršet.

Video Předpověď počasí na prodloužený víkend
video

Předpověď počasí na prodloužený víkend

Ve čtvrtek se teploty v Česku budou držet kolem dvaceti stupňů Celsia. Podobně teplo bude i na páteční svátek svatého Václava. Nejvyšší denní teploty se podle meteorologa ČT Michala Žáka vyšplhají na 18 až 22 stupňů. Na horách bude kolem čtrnácti. 

„Zpočátku bude slunečno, jasno až polojasno. Odpoledne a večer ale od severozápadu začne přes Česko přecházet studená fronta, která přinese přibývání oblačnosti a postupně místy přeháňky. Do jižní poloviny republiky ale pravděpodobně dorazí až v noci z pátku na sobotu,“ dodal Žák.

V údolích může ráno mrznout

Studená fronta přinese v sobotu přechodné ochlazení na 10 až 14 stupňů. Bude polojasno až oblačno. Pršet by už ale během dne nemělo. V neděli teploty začnou opět stoupat na 13 až 17 stupňů. „Nedělní ráno bude poměrně chladné. V údolích mohou být až minus tři stupně Celsia,“ upozornil Žák.